ELISA Substrates and Reagents
- (7)
- (5)
- (402)
- (3)
- (95)
- (18)
- (62)
- (2)
- (4)
- (2)
- (2)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (15)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (478)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (6)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (22)
- (3)
- (1)
- (14)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (523)
- (169)
- (2)
- (3)
- (2)
- (67)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (2)
- (2)
- (2)
- (75)
- (163)
- (146)
- (68)
- (2)
- (33)
- (1)
- (2)
- (1)
- (13)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (5)
- (1)
- (5)
- (6)
- (5)
Filtered Search Results
R&D Systems™ Human IL-22 DuoSet ELISA
Human IL-22 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
| Content And Storage | Store the unopened product at 2°C to 8°C. Do not use past expiration date. |
|---|---|
| Conjugate | Biotin |
| Product Type | ELISA Development Kit |
| Gene ID (Entrez) | 50616 |
| Quantity | 1 Kit |
| Synonym | Cytokine Zcyto18, IL-10-related T-cell-derived inducible factor, IL22, IL-D110, IL-TIF, ILTIFIL-10-related T-cell-derived-inducible factor, IL-TIFMGC79382, interleukin 22, interleukin-22, MGC79384, TIFa, TIFIL-23, zcyto18 |
| Assay Range | 31.20 to 2000 pg/mL |
| For Use With (Application) | ELISA |
| Cross Reactivity | <50% cross-species reactivity observed with species tested. <0.5% cross-reactivity observed with available related molecules |
| Species | Human |
R&D Systems™ Mouse IL-2 DuoSet ELISA
Mouse IL-2 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
| Content And Storage | Store the unopened product at 2°C to 8°C. Do not use past expiration date. |
|---|---|
| Conjugate | Biotin |
| Product Type | ELISA Development Kit |
| Gene ID (Entrez) | 16183 |
| Quantity | 1 Kit |
| Assay Range | 15.60 to 1000 pg/mL |
| For Use With (Application) | ELISA |
| Cross Reactivity | <50% cross-species reactivity observed with species tested. <0.5% cross-reactivity observed with available related molecules |
| Species | Mouse |
R&D Systems™ Mouse Endocan DuoSet ELISA
Mouse Endocan DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Human Complement Component C5a DuoSet ELISA
Human Complement Component C5a DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Rat CXCL1/CINC-1 DuoSet ELISA
Rat CXCL1/CINC-1 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Primate IFN-gamma DuoSet ELISA
Primate IFN-gamma DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Human Total PON1 DuoSet IC ELISA
Human Total PON1 DuoSet IC ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
| Product Type | ELISA Development Kit for Intracellular Proteins |
|---|---|
| Gene ID (Entrez) | 5444 |
| Quantity | 1 Kit |
| Cross Reactivity | <50% cross-species reactivity observed with species tested. <0.5% cross-reactivity observed with available related molecules |
| Species | Human |
R&D Systems™ Human CD163 DuoSet ELISA
Human CD163 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Human MAdCAM-1 DuoSet ELISA
For the determination of natural and recombinant MAdCAM-1 in humans. R&D Systems Human MAdCAM-1 DuoSet ELISA Kit is a solid phase sandwich ELISA suitable for the analysis of cell culture supernate, serum, plasma and urine samples.
R&D Systems™ Human Total ErbB2/Her2 DuoSet IC ELISA
Human Total ErbB2/Her2 DuoSet IC ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
| Content And Storage | Store the unopened product at 2°C to 8°C. Do not use past expiration date. |
|---|---|
| Conjugate | Biotin |
| Product Type | ELISA Development Kit for Intracellular Proteins |
| Gene ID (Entrez) | 2064 |
| Quantity | 1 Kit |
| Assay Range | 62.50 to 4000 pg/mL |
| For Use With (Application) | ELISA |
| Cross Reactivity | <50% cross-species reactivity observed with species tested. <0.5% cross-reactivity observed with available related molecules |
| Species | Human |
R&D Systems™ Mouse CCL19/MIP-3 beta DuoSet ELISA
Mouse CCL19/MIP-3 beta DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Mouse IL-15 DuoSet ELISA
Mouse IL-15 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
| Content And Storage | Store the unopened product at 2°C to 8°C. Do not use past expiration date. |
|---|---|
| Conjugate | Biotin |
| Product Type | ELISA Development Kit |
| Gene ID (Entrez) | 16168 |
| Quantity | 1 Kit |
| Assay Range | 125.00 to 8000 pg/mL |
| For Use With (Application) | ELISA |
| Cross Reactivity | <50% cross-species reactivity observed with species tested. <0.5% cross-reactivity observed with available related molecules |
| Species | Mouse |
R&D Systems™ Mouse Galectin-3 DuoSet ELISA
Mouse Galectin-3 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.